Zápal močových ciest

Zápal močových ciest

Ženská močová trubica je kratšia a anatomicky jednoduchšia než mužská. Kvôli anatómii sú preto ženy náchylnejšie na zápaly močového mechúra. Liečbu jednoduchého zápalu močového mechúra – cystitídu – dokáže dobre viesť obvodný lekár. Pri častých a opakovaných zápaloch je ale nevyhnutná urologická konzultácia. Dôležité je posúdiť rôzne rizikové faktory. Niekedy sa môže jednať o niektorý zo skupiny komplikovaných zápalov alebo iné skryté urologické ochorenie.

Zápaly mechúra je dôležité liečiť správne. Neliečené zápaly močového mechúra môžu prechádzať na obličky! Zápal obličky je vážnejší, v najhoršom prípade sa začnú vytvárať hnisavé ložiská, zápal prestupuje do krvi. Potom hrozí zlyhanie obličky a ďalšie celotelové komplikácie.

Ak sa bojíte, že Vám tieto ťažkosti hrozia alebo sa chcete dozvedieť viac o vzťahu medzi zápalmi mechúra a životosprávou, neváhajte ma kontaktovať! Rád Vám pomôžem.

MUDr. Ján Švihra ml.

„Na tejto platforme poskytujeme poradenstvo v oblasti zdravej výživy a zdravého životného štýlu. V prípade záujmu o lekárske vyšetrenie sa môžete objednať na vyšetrenie mnou v našej partnerskej urologickej ambulancii.“